Lato z Asport.pl
Sprzęt sportowy, turystyczny, fitness Zarejestruj się˝
Reklama
Spokey #ZOSTAŃWDOMU
Reklama
PORADA

Jak dbać o kółka do rolek Tempish?

Różne twardości kółek są odpowiednie na różne nawierzchnie. Twardość kółka, nawierzchnia, waga użytkownika, styl jazdy i obsługa w znaczący sposób wpływają na jego żywotność i zużycie.

W czasie jazdy odpychaj się wszystkimi kółkami jednocześnie i w tym samym kierunku! Nie przeciążaj pierwszego i ostatniego kółka! Nieprawidłowy sposób jazdy może spowodować uszkodzenie kółka, płozy a nawet całej rolki!

 

NAWIERZCHNIE TWARDOŚĆ KÓŁEK
nierówna, wyboista 78A - 82A
gładki beton 83A - 84A
gładka sztuczna 85A
gładki asfalt 84A - 85A

 

Jak dbać o kółka?

Żywotność kółka nie jest nieograniczona - znacząco można na nią wpłynąć dbałością o kółka, stylem jazdy i jakością nawierzchni, na której są wykorzystywane, bardzo podobnie jak w przypadku opon samochodowych. Aby zapewnić jak największą trwałość kółek należy dbać o ich równomierne obciążanie, a co za tym idzie - zużywanie. Pierwsze i ostatnie kółko zużywają się szybciej niż te środkowe (wewnętrzne).

Kiedy tylko zauważysz, że przednie kółko jest zużyte niewspółmiernie do pozostałych wymień wszystkie kółka według instrukcji.

Staraj się utrzymywać kółka w czystości. W odpowiednich odstępach czasu kontroluj czystość kółek i płozy. Konserwację łożysk przeprowadzaj według zaleceń ich producenta. Nie używaj kółek większego rozmiaru niż te, w które rolki wyposażone są fabrycznie, chyba że oznaczenie na płozie wyraźnie na to zezwala! Przed jazdą zawsze kontroluj czy łożyska oraz mocowania płozy do buta są dobrze dokręcone!

Jeźdź ostrożnie, zawsze używaj kasku oraz ochraniaczy kolan, łokci i nadgarstków.

 

porada - Jak dbać o kółka do rolek Tempish?
Porada dodana przez: Tempish
Tempish
TEMPISH to międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją sprzętu rekreacyjnego, w szczególności rolek in-line oraz łyżew. Szeroka oferta produktów, ich wysoka jakość oraz przystępne ceny...
zobacz więcej
PARTNERZY