Lato z Asport.pl
Sprzęt sportowy, turystyczny, fitness Zarejestruj się˝
Reklama
Nils
Reklama
INSTRUKCJA OBSŁUGI

Przyrząd do ćwiczeń Force Ball ( powerball ) Meteor

Przyrząd do ćwiczeń wykorzystujący siłę odśrodkową, dzięki któremu wzmocnisz: nadgarstki, palce, przedramiona, bicepsy i tricepsy. Trening z Force Ball'em przyczyni się do wzmocnienia mięśni całej ręki, dostarczając jednocześnie świetnej zabawy!
 Jest to bardzo popularny przyrząd, stanowiący rewelacyjny suplement do codziennych ćwiczeń, nie tylko dla sportowców. 


Idealny, gdy potrzebujesz wzmocnić ręce - ćwiczenia z Force Ballem sprawią, że uścisk Twojej dłoni zostanie zapamiętany przez każdego!
Jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem prędkość z jaką obraca się rotor (ruchoma kula wewnątrz Force Ball) nie jest wysoka. Trenując możesz osiągnąć efekty, przy których rotor wydaje charakterystyczny dźwięk, co oznacza, że obraca się z prędkością zbliżoną do 10 000 obrotów na minutę. Force Ball to wyzwanie, a jednocześnie przyjemny trening!
Trzy alternatywne sposoby startowania Force Ball'em Aby wystartować i osiągnąć duże prędkości musisz chwycić przyrząd za gumowy pierścień samymi palcami (otwór w korpusie powinien być skierowany w dół). W zależności od tego pod jakim kątem będziesz trzymał Force Ball podczas treningu masz wpływ na ćwiczenie różnych grup mięśniowych (przedramię, biceps, triceps)
1. Dla początkujących użytkowników - przy pomocy sznureczka:
Umieść końcówkę załączonego do przyrządu sznureczka w otworze znajdującym się w rotorze, a następnie nawiń cały sznureczek, w taki sposób by schował się we wgłębieniu znajdującym się na obwodzie rotora. Szybkim ruchem ręki pociągnij za wolną końcówkę sznureczka tak, aby rozkręcić rotor.

2. Dla średniozaawansowanych: Jednym, szybkim ruchem rozkręcić rotor przy pomocy wewnetrznej strony wyprostowanej dłoni.
3. Dla zaawansowanych: Ta metoda wybmaga bardzo dobrej techniki i dużej wprawy. Do uruchomienia rotora użyj tylko kciuka dłoni.


Ćwiczenie Force Ball Wystartuj Force Ball, następnie usztywnij rękę powyżej nadgarstka i rozpocznij okrężne ruchy dłonią w jednym kierunku tak, aby nadawać rotorowi coraz to większą szybkość. Kiedy rotor osiągnie pożądaną prędkość (charakterystyczny dźwięk) zmień ustawienie ręki, tak aby cała wewnętrzna strona dłoni miała kontakt z korpusem Force Ball. Przyspieszając okrężny ruch dłoni spowodujesz systemetyczne zwiększenie prędkości obrotów rotora, a co za tym idzie - intensywności wysiłku mięśniowego. Podczas ćwiczenia trzymaj przyrząd w sposób pewny, uniemożliwiający niekontrolowane wysunięcie dłoni.

Możesz ćwiczyć wszędzie! Force Ball to przyrząd, którego używać możesz w różnych warunkach, bez względu na to czy jesteś sportowcem, czy chcesz po prostu wzmocnić mięśnie rąk. Trening z nim poprawi Twoje samopoczucie, przyspieszy krążenie krwi a także zapewni doskonałą zabawę!

PARTNERZY