Lato z Asport.pl
Sprzęt sportowy, turystyczny, fitness Zarejestruj się˝
Reklama
Nils
Reklama
PORADA

Jak dobrać odpowiednie buty snowboardowe?

Rozmiar buta snowboardowego musi być odpowiednio dopasowany. Złe dopasowanie może stać się prawdziwą zmorą na stoku. Buty snowboardowe nie mogą być ani zbyt duże, ani zbyt małe.

Większość wkładek wewnętrznych dopasowuje się do stopy, a z czasem nawet wydłuża, tworząc pewien luz. Im grubsza wkładka, tym but mocniej się rozbije. Powinniśmy to wziąć pod uwagę przy zakupie i wybrać rozmiar minimalnie mniejszy, głównie na szerokość.

Szczególną uwagę należy zwrócić na wkładkę buta w okolicach pięty. To miejsce najbardziej podatne na „rozbijanie” dlatego wszelkie wzmocnienia ograniczające ten proces są wskazane. Po zawiązaniu buta, pięta powinna być unieruchomiona, a przy zginaniu kolan równoczesnym naciśnięciu na języki butów nie może odrywać się od podeszwy.

Ważnym elementem przy wyborze butów jest również nieprzemakalność, dzięki której noga pozostanie sucha bez względu na warunki atmosferyczne.

Innym istotnym elementem jest wkładka wewnętrzna czyli tzw. but wewnętrzny. Dobry but powinien być wyposażony w wyjmowaną wkładkę, którą można prać i suszyć zachowując tym samym higienę.

Buty snowboardowe muszą pasować do wiązań! Ponadto powinny być wyposażone w klamry umożliwiające regulację i idealne dopasowanie.

PARTNERZY