Lato z Asport.pl
Sprzęt sportowy, turystyczny, fitness Zarejestruj się˝
Reklama
Nils
Reklama
PORADA

Rollerblade - konserwacja rolek

Aby utrzymać rolki w dobrym stanie technicznym przez długi czas, należy je odpowiednio serwisować.

Poniższe porady są ogólnymi wskazówkami i dotyczą większości modeli rolek dostępnych na rynku. Szczegółowe zasady konserwacji poszczególnych modeli zawarte są w instrukcji obsługi dołączonej do zestawu – przed rozpoczęciem użytkowania bezwzględnie należy więc zapoznać się z jej treścią.

  1. Należy na bieżąco dbać o czystość rolek – usuwać zabrudzenia z buta zewnętrznego, kółek i łożysk, zwłaszcza po zakończeniu jazdy w niekorzystnych warunkach (deszcz, błoto itd). But wewnętrzny w rolkach Rollerblade można wyjąć i wywietrzyć, nadaje się także do prania.
  2. Podczas użytkowania rolek dochodzi do stopniowego poluzowania płozy i kółek – należy pamiętać o regularnej kontroli i dokręcaniu poszczególnych elementów.
  3. Kółka rolek ulegają mechanicznemu zużyciu – najprostszym sposobem na przedłużenie ich żywotności jest zamiana ich ułożenia. Tradycyjnie przekłada się kółka ze buta lewego na prawy i odwrotnie; należy również przełożyć kółka zewnętrzne do wewnątrz i analogicznie - kółka wewnętrzne umieścić na zewnątrz. Schemat przekładania rolek widoczny jest na rysunku
  4. Tradycyjne łożyska typu ABEC (stosowane w rolkach z serii Bladerunner) wymagają okresowego oczyszczania, otwierania i nakładania smaru. Rolki marki Rollerblade są wyposażone w łożyska typu SG, wypełnione żelem silikonowym – łożyska te nie wymagają dodatkowego smarowania.
Rollerblade - konserwacja rolek
PARTNERZY