Lato z Asport.pl
Sprzęt sportowy, turystyczny, fitness Zarejestruj się˝
Reklama
Nils
Reklama
PORADA

Skarpetki sportowe dla aktywnych

Skarpety sportowe przeznaczone są dla ludzi czynnie uprawiających sport. Wykonane są z bawełny lub nowoczesnych "oddychających" przędz syntetycznych, o ogromnej elastyczności, dzięki czemu nie powodują nadmiernego ucisku.

Skarpetki sportowe idealnie dopasowują się do stopy, chroniąc ją przed nadmiernym przegrzaniem i ewentualnymi otarciami. Specjalnie zaprojektowane włókna, odprowadzają wilgoć na zewnątrz, zapobiegając poceniu się stopy. Odpowiednie wyprofilowanie skarpetek sportowych z rozróżnieniem na prawą i lewą, zwiększa komfort ich użytkowania.

 

Budowa skarpetek sportowych jest różna w zależności od ich przeznaczenia. Wybór materiałów użytych do produkcji danego rodzaju skarpet uwzględnia stopień aktywności sportowej, warunki klimatyczne, a także możliwość wyeliminowania ewentualnych urazów czy otarć.

Specjalnie zaprojektowane opaski ściągające idealnie zabezpieczają przed przesuwaniem się skarpetki na stopie. Jednocześnie nie powodują one ucisku. Miękkie, płaskie szwy i systemy wywietrzników dopełniają poczucie komfortu.

Odpowiednie włókna zapewniają właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i antyzapachowe.

 

W przypadku zamoczenia skarpetek wykonanych ze specjalnych materiałów syntetycznych, czas ich schnięcia jest znacznie krótszy niż skarpetek bawełnianych, co ma duże znaczenie przy ich użytkowaniu w ekstremalnych warunkach.

 

 

PARTNERZY