Lato z Asport.pl
Sprzęt sportowy, turystyczny, fitness Zarejestruj się˝
Reklama
Nils
Reklama
PORADA

Bielizna termoaktywna - wszystko zaczyna się od skóry

Bielizna termoaktywna to pierwsza i najistotniejsza spośród trzech warstw funkcjonalnego systemu odzieży sportowej.

Nasz organizm, aby utrzymać odpowiedni poziom ciepła, potrzebuje naszej pomocy w postaci odpowiednio dobranego ubioru, które odpowiednio reaguje na zmiany wewnątrz organizmu i w jego otoczeniu.


Syntetyczna bielizna termoaktywna o wiele lepiej radzi sobie z regulacją ciepła naszego organizmu niż bielizna tradycyjna, wykonana z materiałów naturalnych.
Największy jednak problem sprawia odpowiedni dobór bielizny termoaktywnej. Tylko dobrze dobrana bielizna termoaktywna gwarantuje pełen komfort użytkowania i maksymalne wykorzystanie jej właściwości.
Najważniejszymi rzeczami, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie bielizny termoaktywnej, to materiały, z których jest wykonana bielizna, sposób jej wykonania, a także krój i rozmiar.


Wybór właściwej bielizny termoaktywnej powinien też zależeć od temperatury otoczenia, rodzaju i intensywności sportu oraz indywidualnej wrażliwości na zmiany temperatur.


Dobrze dobrana bielizna termoaktywna to taka, która zapewnia:
- stałe osuszanie skóry - skuteczne odprowadzanie potu na zewnątrz;
- zatrzymanie właściwej ilości ciepła - ochrona przed nadmiernym wychłodzeniem, a także przegrzaniem organizmu;
- komfort noszenia - nasza druga skóra, nie przeszkadza, nie absorbuje potu, nie podrażnia skóry, nie uciska.


Firmy oferują różne rodzaje bielizny termoaktywnej. Modele bezszwowe, materiały  chroniące przed infekcjami skórnymi, hamujące powstawanie nieprzyjemnego zapachu potu, ciekawe wzory, przesunięte i płaskie szwy, przedłużone elementy bielizny itp. Wszystko to dla jeszcze bardziej komfortowego użytkowania.

 

PARTNERZY