Lato z Asport.pl
Sprzęt sportowy, turystyczny, fitness Zarejestruj się˝
Reklama
Nils
Reklama
PORADA

Jaki czepek wybrać?

Czepek to jeden z podstawowych elementów pływackich. Na większości pływalń obowiązuje nakaz zakładania czepków. Problem doboru czepka można bardzo łatwo rozwiązać wybierając model odpowiedni do upodobań, obwodu głowy, długości włosów itd.

Czepki sylikonowe charakteryzują się zwartą, nieprzepuszczalną konstrukcją, chronią włosy przed szkodliwym wpływem chlorowanej wody – zalecane osobom o wrażliwej skórze głowy, a także tym którzy pragną chronić swoje włosy przed zniszczeniem.


Z kolei czepki z lycry są mniej odporne na działanie chlorowanej wody, przepuszczają ją do środka powodując zmoczenie włosów. Czepki te są bardzo rozciągliwe, w związku z tym łatwiejsze w nakładaniu i zdejmowaniu.


Czepki z latexu - stanowią doskonałą ochronę i izolację włosów przed wodą chlorowaną, są bardzo wytrzymałe, co zwiększa ich żywotność.


Czepki z poliestru nie ciągnią włosów, są łatwe zarówno w założeniu jak i użytkowaniu, idealnie dopasowują się do kształtu głowy.


Ostatnio na rynek wprowadzone zostały odpowiednio wyprofilowane czepki na długie włosy. Dzięki swojej budowie z łatwością pomieszczą dużą ilość włosów.


Szeroka gama kolorów i wzorów pozwala każdemu pływakowi dobrać czepek indywidualnie do swoich upodobań (np. charakteru, temperamentu, koloru stroju kąpielowego itp).


PAMIĘTAJ: Po każdym użyciu wypłucz czepek w zimnej wodzie i wysusz - nie wystawiaj czepka na działanie promieni słonecznych.

PARTNERZY