Lato z Asport.pl
Sprzęt sportowy, turystyczny, fitness Zarejestruj się˝
Reklama
Nils
Reklama
Jakiego typu korki do probówek można znaleźć na rynku?
Jakiego typu korki do probówek można znaleźć na rynku?

Nie ulega wątpliwości, że korki do probówek należą do najbardziej podstawowych elementów wyposażenia laboratorium i trudno jest wyobrazić sobie pracę bez ich wykorzystania. Chociaż nie są one skomplikowane pod względem konstrukcji oraz funkcji, warto pamiętać, że występują one w wielu wariantach o różnych przystosowaniach. Szeroki wybór, jaki charakteryzuje dostępne korki do probówek, jest w dużej mierze uzależniony od różnorodności samych probówek, z którymi się je wykorzystuje – często konkretny model naczynia wymaga wyspecjalizowanego korka bądź zakrętki, co naturalnie poszerza asortyment producenta.

To jednak nie wszystko. Korki do probówek są zróżnicowane także z uwagi na szereg innych parametrów, co zdecydowanie powinno się wziąć pod uwagę podczas zakupów. Informacje te są ważne, aby dobrze dopasować zakup do własnych potrzeb i upewnić się, że zamówione artykuły będą kompatybilne z wyposażeniem, jakim się już dysponuje. Sprawdzony sprzedawca sprzętu laboratoryjnego, jak Equimed, zapewnia wszystkie informacje niezbędne do dokonania doinformowanego zakupu, warto więc poświęcić chwilę, aby przeanalizować dostępne dane.

Korki do probówek – najważniejsze warianty w zakresie tworzyw

Profesjonalne korki do probówek można podzielić na kilka kategorii, co znacznie ułatwia nawigację wśród dostępnych ofert. Typ korka wyznaczyć można między innymi na podstawie zastosowanego w produkcji materiału. Na rynku najczęściej odszukać można produkty wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen bądź polistyren, ponieważ odznaczają się one świetnymi parametrami oraz wyjątkową odpornością, zarówno na czynniki mechaniczne, jak i chemiczne. Nie można zapomnieć, że materiały z tej grupy są też zaskakująco tanie oraz łatwe w obróbce, dzięki czemu klient nigdy nie musi za nie przepłacać.

Chociaż tworzywa sztuczne bez wątpienia dominują współczesny rynek, to klasyczne szkło laboratoryjne nadal jest w szerokim zastosowaniu i można zakupić wykonane z niego korki do probówek bez najmniejszego problemu. Szkło także występuje w kilku wariantach, jak na przykład specjalne szkło sodowe.

Dodatkowe przystosowanie korków i zatyczek do probówek – o czym warto wiedzieć?

Materiał to zaledwie jeden z wielu możliwych podziałów. Duże znaczenie ma tutaj ich budowa oraz specjalne właściwości. Często wykorzystywane są bakteriologiczne korki do probówek – szczególnie w przypadku profesjonalistów, którzy pracują z próbkami organicznymi. Czasem różnice te są znacznie prostsze, jak na przykład wybór między korkami gładkimi a karbowanymi.

Istotnym, a jednak często bagatelizowanym podziałem, są różne kolory, w jakich dostępne są korki do probówek. Ma to znaczenie nie tylko dla ich ogólnej estetyki – barwiony materiał pozwala znacznie łatwiej i sprawniej zorganizować miejsce pracy, co w przypadku laboratorium, gdzie często wykorzystuje się wiele różnych próbek i specyfików, ma ogromne znacznie. Equimed oferuje w tym zakresie wyjątkowo duży wybór, z którym warto się zapoznać.