Lato z Asport.pl
Sprzęt sportowy, turystyczny, fitness Zarejestruj się˝
Reklama
Nils
Reklama
PORADA

Kalosze - jak o nie zadbać?

Do pielęgnacji kaloszy nie trzeba wielkich działań i sporej ilości czasu, aby mieć pewność, że obuwie to będzie zawsze w dobrym stanie, gdy nadejdzie mokra pogoda. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Kalosze to niewątpliwie obuwie niezastąpione w deszczowe dni. Są uniwersalne, bowiem właściwie mogą przydać się w każdą porę roku. Tym bardziej w naszym klimacie, gdzie opady atmosferyczne są dość częstym zjawiskiem. Przydają się zarówno w mokre, wakacyjne dni, jak i zimową porą (włożone do nich ocieplacze chronią przed niską temperaturą). Nie ma nic gorszego niż przemoczone buty, zatem jeśli nie chce się mieć do czynienia z tą wątpliwą przyjemnością lepiej mieć w swojej garderobie przynajmniej jedną parę solidnych kaloszy.

 

Jeszcze do niedawna ten typ obuwia kojarzył się tylko i wyłącznie z szaro-burymi modelami zakładanymi przez rybaków, później ewentualnie z wielobarwnymi butami dla dziećmi, dzięki którym najmłodsi mogą beztrosko skakać po kałużach. Dzisiejsze kalosze to coś więcej niż ochrona przed wilgocią, bowiem mogą stanowić także modny dodatek do stylizacji. Dzięki temu nawet w najbardziej deszczowy dzień można wyglądać naprawdę szykownie i być w zgodzie z trendami, równocześnie nie martwiąc się o komfort użytkowania. Świetnym przykładem takiego funkcjonalnego i stylowego wykorzystania kaloszy jest oferta Asport.pl (http://www.asport.pl/szukaj/kalosze/) w której to można znaleźć całą plejadę interesujących propozycji w tym temacie.

 

Jednak nawet najpiękniejsze kalosze nie będą odpowiednio się prezentowały zapewniając skuteczną ochronę i styl, jeśli nie zadbamy o ich utrzymanie w czystości. Mało tego, brak odpowiedniej ich pielęgnacji może niekorzystnie wpłynąć na ich funkcjonalność. Całe szczęście nie trzeba wielkich działań i sporej ilości czasu, aby mieć pewność, że kalosze będą zawsze w dobrym stanie, gdy nadejdzie mokra pogoda. Oto kilka przydatnych wskazówek:

 

1. Czyszczenie

 

  • usuwaj plamy i zabrudzenia od razu po ściągnięciu obuwia

  • używaj mydlanej wody, w przypadku zabrudzeń trudnych do usunięcia – szmatki z benzyną

 

2. Konserwacja

 

  • aby kalosze zachowały swój kolor jak najdłużej można nanieść na nie preparat do konserwacji opon samochodowych

  • w przypadku pojawienia się małych dziurek możesz uszczelnić kalosze za pomocą specjalnego wodoodpornego kleju, który dostaniesz w sklepach wędkarskich

  • nie zapomnij o impregnacji – możesz to zrobić za pomocą specjalistycznych środków bądź też korzystając z gliceryny.

 

3. Dodatkowe wskazówki

 

  • Wyjmuj wkładki z kaloszy po każdym ich użytkowaniu, dzięki temu odparuje wilgoć.

  • Wsyp do wnętrza kaloszy nagrzany w piekarniku groch, jeśli chcesz uzyskać naprawdę suche wnętrze butów.

  • Brzydki zapach z kaloszy usuwaj z pomocą sody.

  • Poleruj gumowce korzystając ze szmatki nasączonej kroplą oliwki dla dzieci – będą pięknie lśnić.

 

 

porada - Kalosze - jak o nie zadbać?
PARTNERZY