Lato z Asport.pl
Sprzęt sportowy, turystyczny, fitness Zarejestruj się˝
Reklama
Spokey #ZOSTAŃWDOMU
Reklama
INSTRUKCJA OBSŁUGI

Czepki dziecięce z silikonu od Spokey

Dziecięce czepki silikonowe od Spokey dostępne są w wielu kolorach i wzorach, projektowanych z myślą o gustach najmłodszych miłośników pływania.

Zachęcanie dziecka do różnorodnych aktywności fizycznych od najmłodszych lat, skutkuje wychowaniem zdrowego i pełnego energii malucha. Jednym ze sportów który kompleksowo wpływa na rozwój młodego organizmu jest pływanie. Zabierając dziecko na basen należy jednak zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo, jakie zapewnia odpowiednie wyposażenie. Wśród niezbędnych akcesoriów należy wymienić wygodny strój kąpielowy, klapki oraz obowiązkowy na wielu pływalniach czepek.

Profesjonaliści używają go aby poprawić opływowość i zwiększyć szybkość zaś amatorzy pływania dbają dzięki niemu o higienę oraz swoją wygodę. To właśnie czepek jest jednym z najważniejszych elementów w jakie powinniśmy zaopatrzyć dziecko przed pierwszą wizytą na basenie. Jak wiadomo najmłodsi są najbardziej narażeni na infekcje i  zakażenia, jakie można nabyć zażywając kąpieli na publicznej pływalni. Obowiązkowe zakładanie czepka pozwala zredukować ryzyko przeniesienia drobnoustrojów chętnie zamieszkujących skórę głowy. Pomimo obowiązku mycia pod prysznicem przed wejściem na basen, nigdy nie uda nam się usunąć wszystkich zanieczyszczeń i  chorobotwórczych mikroorganizmów z naszego ciała. Dlatego też czepek jest jednym z  najważniejszych akcesoriów poprawiających poziom higieny na terenie pływalni. Innym ważnym argumentem przemawiającym za korzystaniem z tego elementu stroju pływackiego jest ochrona włosów przed oddziaływaniem szkodliwych substancji chemicznych, stosowanych w celu dezynfekcji wody. Długie warkocze jakie częstokroć noszą małe dziewczynki mogłyby także utrudniać naukę pływania, zaś schowanie ich pod czepkiem znacząco wpływa na wygodę dziecka podczas treningu.

Wiele maluchów broni się przed zakładaniem czepka podczas wizyty na basenie. Może to wynikać z wybrania niewłaściwego rozmiaru nakrycia głowy, które powoduje ucisk bądź zsuwa się podczas kąpieli. Innym powodem bywa ciągnięcie długich włosów przez niektóre modele czepków. Dlatego też wybierając akcesoria do pływania dla dziecka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar oraz materiał, z którego wykonany jest dany model. Ważnym argumentem jest także wizualny aspekt gadżetu, na który maluch z pewnością zwróci uwagę. Dziecięce czepki silikonowe od Spokey dostępne są w wielu kolorach i wzorach, projektowanych z myślą o gustach najmłodszych miłośników pływania. Nakrycia głowy przypominające rybkę czy misia stają się jednym z ulubionych akcesoriów, dzięki którym dziecko jeszcze chętniej chodzi na basen. Mnogość modeli z barwnymi nadrukami sprawia że każdy maluch znajdzie swój ulubiony wzór. Ponadto czepki silikonowe od Spokey wykonane są z trwałego i  wytrzymałego materiału, który chroni wrażliwą skórę głowy dziecka i nie niszczeje przez długi czas. Rozciągliwa struktura czepka sprawia, że nie zaciąga on włosów podczas zakładania i zdejmowania. Co więcej materiał doskonale dopasowuje się do kształtu głowy i przylega do skóry podczas pływania, dzięki czemu zapewnia młodym sportowcom poczucie komfortu. Zabezpiecza on także przed długotrwałym zaleganiem wody w uszach, które może doprowadzić do zapalenia wrażliwego narządu słuchu.

PARTNERZY